O mně

 

       Jmenuju se Zdeňka Heváková a pocházím z Krkonoš. Taťka je bylinkář a neustálý sportovec. Mamka je zahradnice a bytová a zahradní architektka. Mladší sestra je milovnice křečků a hrochů. Všichni milujeme přírodu a máme k ní blízko. Naši předci pochází z hor – z Krkonoš a ze Šumavy, takže máme tuhý kořínek a jsme …. prostě přírodní.

Od svých 13 let se zabývám reflexologií. Vlastně jsem hrozně líné stvoření, ale bolesti zad mě donutily, přibyl sport, masáže – nejdříve sportovní (které se obecně říká „klasická“, klasická je ale úplně jiná:o)), dále lymfatická, japonská = shiatsu, shintai, čínská tlaková = tuina, baňky, aroma, což je práce na těle a jeho energiích; a aromamasáž i práce na duši. Ale jak se s některými případy těmito metodami nedalo pohnout, přišlo SRT, což je práce na duši a na Duchu. Objevily se Rodinné konstelace a Bert Hellinger a vyčištění rodové karmy. Ale když někomu vyčistíte toto „nevidiltelno“ a ono pořád nic, pokročila jsme k práci na vědomí. Studovala jsem Rüdigera Dahlkeho (Etikoterapie), Zdeňku Jordánovou (pozemské záležitosti ega), Johna Graye (partnerské vztahy), všechny ty ruské spisovalele: Lazareva, Svijaše… a karmu, Hunu a Ho´oponopono, Bärbel Mohr a Pierra Franckha (Jak si správně přát), Doreen Virtue a všechny její nádherné a povznášející knížky.

Ze systému jsem studovala a stále studuju Tradiční čínskou medicínu a Indický systém čaker.

Celou dobu mě provází tai-ji, chi-gong, jóga a intuitivní tanec.

A bylinky. Už to je 15 let, co spolupracuju s firmou Diochi. Její sortiment se neustále vyvíjí, ale už to, co mají teď, pokrývá vše, s čím jsem se za svou 29-ti letou praxi potkala. Bylinky mají ten účel, že nás vrací do Sebe okamžitě. Jsou takovou první pomocí. Kdykoli se vychýlíte ze svého středu, nakapete si pár kapek a zase můžete v klidu pokračovat. To už je ale vyšší úroveň. Nemocní lidé potřebují brát vybranou bylinku/směs bylin pravidelně a dlouhodobě. Nejlepší je kombinace terapií a bylin, kdy se člověk při terapii vrátí do sebe a bylinka se ho snaží udržet do další terapie.